Майже в кожному з регіонів Землі є свої види горіхів, що відрізняються один від одного формою, розмірами, складом і смаком. За цим фактором сімейство горіхових ділиться на наступні види:
Кожен з видів горіхів знайшов своє застосування в кулінарії і косметології. Їх плоди часто використовують для виробництва медикаментів і лікарських засобів народної медицини. У кожному з них приховано безліч корисних властивостей, багато вітамінів і мікроелементів.
Склад більшості горіхів багатий корисними для організму жирами. Вони містять у собі Омега-3 і Омега-6 жирні кислоти, які відіграють важливу роль в стабілізації роботи серця і судин. Регулярне вживання плодів волоських горіхів або мигдалю допомагає нормалізувати рівень холестерину в крові, підвищити еластичність судин, зміцнити м’язи міокарда, а також регулювати кількість цукру в крові. Більшість лікарів радять пацієнтам включати в свій повсякденний раціон ці плоди для профілактики атеросклерозу, тромбозу і анемії.
Найкорисніші горіхи для травної системи – це пекан, макадамія і арахіс. Їх склад багатий поліфенольними антиоксидантами, які допомагають ефективно боротися зі здуттям живота, запором, діареєю, синдромом подразненого кишківника. В ядрах арахісу і пекана міститься велика кількість речовин, що пригнічують виробництво канцерогенних азотистих амінів, що провокують утворення і розвиток ракових клітин в шлунку людини.